Menu Zamknij

Chromowanie plastiku i tworzyw

Nie wszystkie tworzywa sztuczne nadają się do metalizacji metodą galwaniczną. To poważne ograniczenie, które jednak można ominąć przy użyciu odpowiedniej technologii. Z Naszą pomocą chromowanie plastiku – włącznie z materiałami ABS, PP, PPE i tym podobnymi – nie stanowi żadnego problemu. W efekcie nawet najbardziej skomplikowany projekt może zostać wcielony w życie bez przeszkód.

Jak przebiega chromowanie plastiku w naszym wykonaniu?

Aby osiągnąć jak najlepsze efekty i parametry, proces został podzielony na kilka etapów.  Na samym początku rozlewamy i rozprowadzamy po całym plastiku lakier. Dzięki temu uzyskuje się gładką powierzchnię. To baza pod dalsze etapy. Następnie chromowanie tworzyw sztucznych przechodzi w wysrebrzanie. Nadawanie intensywnego koloru elementowi na odpowiednio przygotowanej powierzchni sprawia, że nabiera ono wyjątkowe walory estetyczne. Charakterystyczne srebro, które odbija światło, doskonale prezentuje się na dowolnym produkcie wykonanym z tworzywa sztucznego.

Pozostaje jeszcze tylko zabezpieczyć element. W tym celu stosujemy wysokogatunkowy lakier, który bardzo dobrze chroni powierzchnię. Przez to chromowanie plastiku staje się jeszcze skuteczniejsze. Gdy tylko lakier wyschnie, oddajemy produkt do rąk klienta.

W trakcie pracy korzystamy wyłącznie z wysokiej jakości narzędzi oraz preparatów. Pochodzą one od uznanych producentów, są regularnie serwisowane i zapewniają precyzję wykonania. Posiadamy też wieloletnie doświadczenie w dziedzinie chromowania tworzyw sztucznych. Nasza oferta jest w związku z tym bezkonkurencyjna.

 

Chromowanie tworzyw sztucznych – najważniejsze zalety

Najczęstszą przyczyną zdecydowania się na metodę jest oczywiście zwiększenie walorów wizualnych elementu. Trudno się temu dziwić. Chromowanie plastiku jest widoczne na pierwszy rzut oka, ponieważ produkt zyskuje interesującą srebrną barwę, która błyszczy się zarówno w naturalnym, jak i sztucznym świetle. Poprawnie przeprowadzony proces sprawia, że efekt utrzymuje się przez wiele lat przy minimalnej konserwacji.

To jednak nie wszystko, czym wyróżnia się chromowanie powierzchni plastikowych. Należy jeszcze zaznaczyć, że dodatkowa warstwa na produkcie stanowi bardzo dobrą ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Mowa zwłaszcza o silnym promieniowaniu UV czy działaniem wilgoci. Równie dobrze chroni przez niskimi oraz wysokimi temperaturami. Chromowanie plastiku pozwala więc na wystawienie produktu na zewnątrz budynków. Co więcej, w wyniku procesu element staje się odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zadrapania czy zarysowania.

 

Chromowanie plastiku – cena usługi w Naszym zakładzie

Ostatnim ważnym atutem przygotowanej przez Nas oferty jest cena. Utrzymujemy w tej kwestii konkurencyjność. Nie oznacza to jednak, że idziemy na jakiekolwiek kompromisy pod względem jakości. Wręcz przeciwnie. Proponowane chromowanie tworzyw sztucznych w niczym nie ustępuje przyjętym na całym świecie normom oraz standardom. Gwarantujemy uczciwą wycenę za dostęp do najlepszej metody na polskim rynku. Zaufało nam już wielu klientów. Warto przekonać się o Naszym podejściu i możliwościach na własną rękę.

Jak widać, koszt wykonania wcale nie musi być duży. Wystarczy skorzystać z pomocy profesjonalistów. Więcej informacji na ten temat udzielimy podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego, do czego serdecznie zachęcamy.